У КАСАРНИ ”РАДОВАН МЕДИЋ” ПРОСЛАВЉЕН ДАН ВОЈСКЕ СРБИЈЕ
23. април 2025.
У касарни ”Радован Медић” у насељу ”13. мај” свечано је обележен Дан Војске Србије. Војна свечаност је протекла у духу значајног јубилеја – 210 година од почетка Другог српског устанка, којој је поред многобројних званица присуствовао и помоћник председника Градске општине Земун Драган Матијевић.
У присуству припадника 224. јединице за електронска дејства и њихових колега у пензији, као и представника институција система, заменик команданта пуковник Предраг Јовичић похвалио је ову војну јединицу за добре резултате, испуњење свих задатака, усвајање стручно-специјалистичких унапређења у раду, планско техничко иновирање и брижљиво планирање будућих активности.
Припадници 224. јединице за електронска дејства су овом приликом добили унапређења, награде и похвале.
Центар за електронска дејства основан је пре 78 година, и заједно са свим осталим видовима Војске Србије обележава 23. април, као успомену на далеку 1815. годину, када је на велики православни празник Цвети почео Таковски устанак. Тековина тог, Другог српског устанка подигнутог под књазом Милошем Обреновићем је и држава и војска, односно солдати који су, захваљујући отпору, добијени као уступак од Порте.




