POSLE REAKCIJE OPŠTINE ZEMUN GRADONAČELNIK ŠAPIĆ SUSPENDOVAO ODLUKU O IZMEŠTANJU POLAZAKA LINIJE ZA ZEMUN POLJE, BATAJNICU I ALTINU
17. februar 2025.
Posle dvodnevnih pregovora koje je vodio predsednik Gradske opštine Zemun sa Sekretarijatom za javni prevoz Grada Beograda da se odloži primena Odluke o izmeštanju polazaka linija gradskog prevoza za Zemun Polje, Batajnicu i Altinu hitno je reagovao gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, koji je povukao ovu Odluku.
Linije javnog prevoza 704 (Zeleni Venac – Zemun polje), 706 (Zeleni venac – Batajnica) i 707 (Zeleni venac – Altina – Zemun Polje), i dalje će svoje polaske vršiti sa terminusa ”Zeleni venac”, a ne sa terminusa”Novi Beograd (Blok 20)” kako je to sporna Odluka predviđala.
Do ove reakcije gradonačelnika Šapića je došlo nakon saopštenja za javnost predsednika Gradske opštine Zemun Gavrila Kovečavića objavljenog 16. februara u kojem je izrazio svoje protivljenje da se ova Odluka sprovede i izneo zahtevSekretarijatu za javni prevoz da se odloži ova promena trasa linija gradskog prevoza koje stanovnike Batajnice i Zemun Polja povezuju sa centrom Beograda.
”Zahvaljujemo se gradonačelniku Beograda Aleksandru Šapiću na brzoj intervenciji i suspendovanju izmena na mreži linija gradskog prevoza koje povezuju centar Beograda sa Altinom, Zemun Poljem i Batajnicom. Bilo kakvo izdvajanje Zemuna od ostatka Beograda ne može da bude u interesu naših sugrađana. Zato zahtevamo od nadležnog Sekretarijata da poveća broj autobusa i da se omogući češći broj njihovih polozaka”, rekao je Kovačević.
Gradska opština Zemun čini sve u okvirima svoje nadležnosti kako bi omogućila građanima što kvalitetnije uslove za život i rad.



